۲۴ امرداد ۱۳۹۹

نشست هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین با روسای دانشگاههای استان قزوین

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا هدایت الله جمالی پور عصر چهارشنبه در نشست با روسای دانشگاههای استان قزوین که در استانداری برگزار شد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهارداشت: هیچ انسانی از جنگ خوشش نمی آید و ما هم هرگز اهل جنگ نبوده و نیستیم اما در دفاع جانانه می ایستیم و دشمن را پشیمان می کنیم.

ایشان در ادامه صحبتهای خود بیان داشتند : ظرفیت دانشگاهها در مسیر توسعه استان قزوین بخوبی استفاده نشده است

وی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید هم بیان کرد: امیدواریم سال جدید توام با موفقیت های علمی بیشتر برای دانشگاههای ما باشد.

جمالی پور یادآورشد: هر چند شرایط اقتصادی بسیار سخت است اما باید تلاش کنیم تا رخوتی در کارها ایجاد نشود و با همه محدودیتها بتوانیم با کمک یکدیگر جامعه بانشاطی داشته باشیم.

جمالی پور با ابراز خرسندی از وجود شخصیت های علمی توانمند در استان یادآورشد: با داشتن شخصیت های علمی باید بتوانیم شرایط بهتری را برای خود رقم بزنیم.

استاندار قزوین بیان کردند : با این همه دانشگاه در استان نباید دغدغه تکنولوژی داشته باشیم  و به نظر می رسد همبستگی بین مراکز علمی و دانشگاهها خوب نبوده و نتوانسته ایم ارتباط موثری بین دانشگاه و صنعت ایجاد کنیم.

جمالی پور یادآورشد: چرا مشکل اجتماعی داریم، چون از دانشگاه خوب استفاده نکردیم و در حالی که تعداد مقالات isi دانشگاههای ما از مرز ۷۰ هزار مورد عبور کرده چرا در صنعت و کشاورزی شکوفایی لازم را نداریم.

وی بیان کرد: وقتی نخبگان ما در ناسا و مراکز بزرگ علمی جهان حضور دارند نشان می دهد دانشجو را برای خارجی ها تربیت کرده ایم و نتوانسته ایم از آنها برای خود بهره برداری کنیم.

جمالی پور اظهارداشت: دانشگاه محل اندیشیدن است و رسالت شما فقط جذب و آموزش نیست باید ببینید چه کردیم که نخبگان مهاجرت می کنند و در کشور های دیگر جذب شده اند.

وی اضافه کرد: با این همه دانشگاه چرا باید صنعت و کشاورزی استان قزوین در وضعیت بهتری نباشد و هنوز شکوفایی و پویایی لازم را نداشته باشد.  

استاندار قزوین اظهارداشت: باید اعتمادسازی کنید نه این که بدون توجه به ظرفیت کشور دانشجو پذیرش و تربیت کنیم و امروز باید اذعان کرد در بسیاری از موارد مسیرها را درست نرفته ایم و باید بازنگری کنیم.

وی اضافه کرد: اساس کار، شما روسای دانشگاهها هستید و برای تقویت ارتباط دانشگاه، اقتصاد و صنعت بهتر است با برگزاری گردش های علمی برای دانشجویان و فعال کردن آنها از این ظرفیت استفاده بهتری کنید.

استاندار قزوین تصریح کر: باید با هم دیگر کشور را بسازیم زیرا با تهمت زدن، تخریب کردن، هیچ کاری جلو نمی رود و لازم است از اختلاف دوری کنیم و بدانیم اگر دانشگاه در کنار صنعت و نخبگان در کنار مدیران باشند موفقیتها بیشتر می شود.

جمالی پور گفت: امروز مردم از سیاست زدگی خسته شده اند و تداوم این روند آنها را بی اعتماد می کند و اگر ما هم بخواهیم به جای کار کردن دنبال سیاست زدگی باشیم به نا امیدی کمک کرده ایم.

استاندار قزوین برای همکاری با روسای دانشگاههای استان اعلام آمادگی کرد.

معاون سیاسی استاندار نیز بیان داشت:ظرفیت علمی و دانشگاهی استان در واقع سمت و سوی سایر ظرفیت های استان را مشخص می کند و سرعت حرکت صنعت، کشاورزی و گردشگری استان را شتاب می دهد.

منوچهر حبیبی در جمع روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اظهار کرد: در کنار ظرفیت های صنعتی، کشاورزی و گردشگری، استان قزوین امتیاز بالقوه ای دارد که در واقع مکمل ظرفیت های دیگری است، آنهم ظرفیت علمی و دانشگاهی است.